Hlavní stránka > Tréninky > Skrytý život psího čenichu

Skrytý život psího čenichu

Skrytý život psího čenichu

 30.3.21 - 1. přednáška na téma NETUŠENÁ ANATOMIE

 

6.4.21 - 2. přednáška na téma GENOVÁ TAJEMSTVÍ

 

13.4.21 - 3. přednáška na téma PO STOPÁCH PACHU

 

Tři přednášky, ve třech termínech vždy od 18 do 20 hodin online. 

 

Zakoupením jedné, získáte své místo na všech třech. Přednášky na sebe navazují a není možné některou vynechat.

 

Psí čich, úžasný a neocenitelný pomocník psa i nás lidí, zahaluje stále mnoho tajemství a neobjasněných faktů. Ve třech přednáškách pod vedením tří lektorů nahlédneme do tajů tohoto systému.

Akce je vhodná pro majitele pejsků, kteří se věnují:

  • Hrám využívajících čichu pro zlepšení společného vztahu. Například Hersenwerk, pevné hlavolamy či systémem pachových her a mnoho dalšího
  • Hrají s pejskem různé hry, při kterých zapojuje čich pro hledání pamlsků
  • Výcviku a výchově pro život i sport
  • Noseworku
  • Stopám
  • Pachové identifikaci
  • Pachové práce obecně a mnoho dalšího

Co je pro vás připraveno:

 

30.3.21 od 18 do 20  proběhne první přednáška na téma základů anatomie čichového aparátu u psů. 

 Odhalíme všechna zákoutí této malé tajemné alchymistické laboratoře. Čumáček, který vidíme a je tak roztomilý, je vstupní brána do labyrintu tajemného světa. Průvodce ve světě kostí, tkání a nervů bude lektorka Katka Michálková.

 

6.4.21 od 18 do 20 lektorka Terezie Valčíková nás zasvětí do tajemství genetiky, dědičnosti vloh. Objasní, jaký podíl při práci nosem má pes vrozený a co ovlivňujeme my lidé. Provede nás vědou tak, abychom věděli, jak vybrat toho vhodného psa pro různé psí aktivity zaměřené na práci nosem.

 

13.4.21 od 18 do 20:00 bude den pod taktovkou Lenky Ležalové, která nám prozradí, čemu je dobré se věnovat, když se připravuje terén (vnitřní i vnější) a umístění vzorku, který má pes čichem najít. Zaměří se na klimatické podmínky, individualitu a zvláštnosti některých plemen při pachové práci. Seznámí nás i s jinými dovednostmi, které by měl pes při pachových činnostech umět.

 

Tyto přednášky přinese více porozumění svému psovi a jeho nejzákladnější dovednosti, kterou se orientuje nejen v našem lidském světě. Seminář je vhodný pro všechny majitele, kteří s pejskem pracují na rozvoji jeho čichových dovedností v podobě nějakého sportu, nebo zájmové aktivity. 

 

Cena všech tří seminářů pro jednu osobu 1200,-

 

Při přihlašování uveďte, že máje jednoho psa. Systém neumožňuje přihlašování na akci bez psů.

 

Sejdeme se na google meet (v podobě konferenčního hovoru), takže bude celá akce velice interaktivní a co nejvíce přiblížená reálnému setkání. Odkaz obdržíte v den konání akce na email uvedený v přihlášce.

 

 

Pokyny k platbě: převodem na účet číslo: 670100-2208081793/6210. U každé platby uveďte jako VS svůj telefonní kontakt a do zprávy pro příjemce své jméno a akci, kterou platíte.

 

Pro zahraniční platby:

CENA 50 euro

Pro zahraniční platby použijte aktuální směnný kurz. 

Údaje pro zahraniční platbu: 

IBAN: CZ67 6210 6701 0022 0808 1793

BIS/SWIFT: BREXCZPPXXX

Majitel účtu: Kateřina Michálková

Název účtu: mKonto Business

 

 

Platba musí být připsána na účtu do 25.3.2021.

 

 

Akce se bude pořádat při minimální počtu účastníků 10.

 

 

Časový harmonogram bude pro každou přednášku stejný:

17:30 - 18:00 Technická příprava

18:00 - 18:45 1. část přednášky

18:45 - 19:00 PAUZA

19:00 - 19:45 2. část přednášky

19:45 - 20:00 Diskuze (možno, že se protáhne až do 20:30)

 

 

 

Medailonky lektorů:

 

Bc. Kateřina Michálková

Jsem aromaterapeut se zaměřením na zvířata, poradce pro Hersenwerk, lektor pro vzdělávání dospělých a hlavně Průvodce psů životem lidským. Již více jak 10 let se věnuji poruchám chování u psů. Během své cesty jsem vystudovala Kynologii na ČZU, pracovala jako veterinární technik a získala dovednosti v různých směrech práce se psem. Více se o mě můžete dočíst zde: https://pruvodcepsu.dogres.cz/

 

Ing. et Ing. Terezie Valčíková

Jsem popularizátor genetiky a vytvářím spojení mezi vědou a chovateli tak, aby došlo k plnému porozumění. Již 16 let se věnuji chovu pudlíků (CHS Teschiro). Na své cestě jsem vystudovala VŠCHT obor analytická chemie, řadu let jsem žila ve Švýcarsku, kde jsem měla prostor se dále vzdělávat. Toto mě dovedlo ke studiu Kynologie na ČZU v Praze, kde jsem navázala studiem Biotechnologie a šlěchtění zvířat. Momentálně jsem na mateřské dovolené a rozšiřuji své znalosti v doktorandském studium Zemědělské biotechnologie na JU v ČB. Jsem zakladatelka projektu PsInfo, kde publikuji články o chovatelství a genetice ve psím světě https://psinfo.cz/

 

Lenka Ležálová, DiS.

Má kynologická cesta začala v roce 2009. Jsem certifikovaný instruktor pod klubem Nosework CZ z.s., poradcem pro Hersenwerk a certifikovaný Pro Dog Trainer (T. Mitchell & L. Langman, UK). Nejvíce se věnuji Noseworku a práci s terénem. Při přípravě terénu k práci vyhodnocuji všechny klimatické a geologické podmínky. Způsob práce psa s pachem, jeho konstituční formu a hlavně schopnosti i dovednosti majitele. Zaměřuji se na budování vztahu mezi psem a majitelem tak, aby byli jako tým spokojení a úspěšní. Životem mě doprovází 2 parson russell teriéři. Každý má zcela jinou povahu i způsob práce, a proto se nejen od nich neustále učím. Více informací o mojí cestě naleznete zde: http://cuchej.cz/

 

 

Datum

30.03.2021 18:00 - 13.04.2021 20:00 (Út - Út)

Sport

Společné setkání

Místo tréninku

ON-LINE 2
Na tuto událost není povoleno přihlašování.