Hlavní stránka > Videokurzy > Základy aromaterapie pro psy

Základy aromaterapie pro psy

imageimage

Online kurz je určen všem zájemcům ze strany široké veřejnosti o téma aromaterapie a její využívání u psů. Je vhodný pro úplné začátečníky, ale na své si přijdou i lidé, kteří již nějaké ponětí o aromaterapii mají. Kurz je zaměřen na teoretické znalosti, které jsou nutným minimem pro aplikaci aromaterapie psům. Na praxi je poté zaměřen navazující kurz, který vypíši během roku 2024 a bude pouze v živé podobě ve formě pobytového setkání všech účastníků.  

Každý účastník obdrží po absolvování individuálního rozhovoru certifikát o absolvování základního arometerapetickeho výcviku. Po absolvování kurzu získáte možnost online podpory pro vaší praxi a případy odemě a od svých kolegů v uzavřené FB skupině.


V ceně online kurzu je zahrnuto: 


  • Více jak 10 hodin výuky online dle vašich možností.
  • Více jak 50 stran textů. 
  • Více jak 5 hodin externích videí od různých lektorů. Desítky odkazů na externí zdroje. 
  • Dvě hodiny individuální online konzultace 1-to-1.
  • Závěrečný pohovor v délce 1,5, hodiny. 
  • Certifikát o absolvování závěrečného pohorovu.


Platba za kurz musí být uhrazena do 7 dnů od jeho objednání.  Po přihlášení vám na uvedený email přijdou informace k platbě.

Platba převodem na účet číslo: 670100-2208081793/6210. Jako VS uveďte buďto číslo tréninku vygenerovaný dogresem, nebo váše telefonní číslo.  Fakturu zašlu emailem na vyžádání po obdržení vašich fakturačních údajů.  

Pro zahraniční platbu: IBAN: CZ67 6210 6701 0022 0808 1793 BIS/SWIFT: BREXCZPPXXX Majitel účtu: Kateřina Michálková Název účtu: mKonto Business

Platba za online kurz je nevratná, ale lze převést na jiného účastníka. Storno poplatek je v plné výši kurzovného. FAQ pro online kurz aromaterapie pro psy

Je pro mě vhodný tento kurz, když nemám žádné znalosti a nechci být profesionál?

Ano, kurz je obsáhlý ale nenahrazuje odborné vzdělání na profesionální úrovni. Všechna témata jsou uchopena lidsky a s cílem předat základní informace o daném tématu. Kurz je vhodný pro všechny majitele psů, kteří mají zájem používat esenciální oleje pro sebe a svého psa. 

Je používání esenciálních olejů bezpečné pro psy?

Ano, ale... vždy záleží na záměru, výběru, způsobu aplikace, doby aplikace, koncentraci a zdrarvotním stavu psa. Všechna tato témata jsou obsahem kurzu. Po jeho absolvování budete schopni na tyto otázky odpovědět. 

Mohu aromaterapii používat jako doplněk k tradiční veterinární medicíně?

Ano. Vždy je ovšem nutné o této skutečnosti informovat veterinárního lékaře, jelikož některé esenciální oleje mají kontraindikace s léčivy, nebo ovlivňují jejich účinek. Používání aromaterapie nenahrazuje veterinární péči, kterou je majitel ze zákona povinen zvířeti poskytnout. 

Je potřeba aby můj pes k tomuto něco uměl?

Ne, není. Pes vše dělá přirozeně a intuitivně. Ten kdo je musí učit jsme my, lidé. Jedině pokud pojedete na praktické setkání, je vhodné aby pes uměl být sám v apartmánu, nebo v kleci. Součásti praxe je i vaše pozorování a není vhodné, aby váš pes rušil psa, který pracuje. 


NÁHLED OBSAHU KURZU:

Historie aromaterapie, Obecné informace o historii, Historie aromaterapie u psů, Dovednosti a kompetence aromaterapeuta, Multioborové znalosti, Pokora k přírodě a živým bytostem, Já jako terapeut, Terapeutické přístupy, Záměr, cíl a směr, Přání člověka, nebo potřeba psa, Nenahrazuje veterinární péči, Jiná práce s psyché a jiná s tělem, Holistický přístup, Základy biologie psa pro potřeby aromaterapeuta, Není cílem být veterinář, Anatomie čichu, Anatomie kůže a kožních derivátů, Anatomie ucha, Anatomie GIT, Metody prostupů molekul do těla, Základy biologie rostliny pro potřeby aromaterapeuta, Anatomie rostliny, Faktory ovlivňující rostlinu, Fotosyntéza, Siličnaté rostliny, buňky, Důvody proč má rostlina silice, Složky aromaterapie a další možnosti pro psa, Esenciální olej, CO2 extrakce, absolue, hydrosol, rostlinný olej, sušené byliny, čerstvé byliny, výluhy, tinktury, odvary, maceráty, vosky, houby, Proč je důležité umět kombinovat, Zpracování bylin, Výroba esenciálního oleje, hydrolátu a rostlinného oleje, Destilace silic a hydrolátů, Lisování silic, destilace, Získávání rostlinného oleje, Macerace, Názvosloví a terminologie v aromaterapii, První pomoc, Způsoby aplikace u psa, Řízená nebo dobrovolná, Inhalace pasivní nebo aktivní, Vtírání nebo masáž, Výplach nebo obklad, Bodová aplikace, Koupel, Olizování, vycucávání, vyžužlávání, Pojídání - nemíchat s jídlem, Míchání směsí, výpočty a ředění, Trojčlenka, Kapka nebo gram či dokonce mililitr, Koncentrace jednosložkové, vícesložkové. Koncentrace směsi i jednotlivých složek (EO) a dokonce i jednotlivých chemických konstituentů, Směs,  jednodruhové a synergie - kdy co zvolit, Chemické složení, chemotypy, jak číst analytické listy, Proč je dobré se o to vůbec zajímat, když nejsem profesionál, Hlavní skupiny chemických konstituentů, Chemotypy a jejich význam, Jak číst analytické listy a proč, Kvalita, bezpečnost a skladování, Co určuje kvalitu EO? Pijákový test a jeho limity, Fyzikální vlastnosti EO, HY,  Mikrobiální čistota a konzervanty HY, Bezpečnost a trvanlivost, Skladování, Výběr dodavatele, Co musí obsahovat etiketa, Serióznost dodavatele, Dodavatel nebo výrobce, Sběr a zápis dat, Jak na anamnézu a přitom nebýt zahlcen informacemi, Plníte přání člověka, nebo psa?, Definice cíle, aneb záměr mého chování je klíčový, Jiné informace mi řekne můj pes a jiné zase pes, ke kterému nemám citovou vazbu, Proč sestavovat časovou osu a jak, Nejsme veterináři!, Informace od psa a jak je zapsat, Tabulka, které oleje budu používat. Způsob aplikace. Koncentrace/množství, Škála, podle které si hodnotím zájem zvířete, Vyhodnocení dat, které mám, Profily 12 esenciálních olejů, Profily 6 rostlinných olejů, Profily 5 dalších přírodních zdrojů, Praxe online. 

Autor

Kateřina Michálková

Celková délka videí

10h3m

Počet lekcí

119

Cena

8 500 Kč

Koupit video kurz

Zobrazit znění o ochraně osobních údajů